UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE İMAL VE TİCARETİ

Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanan, bulunduran, nakleden, aracılık eden ve satışa arz eden şahıslarla mücadele kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro Ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalarda ilçemizde uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen E.Ö. isimli şahıs ile bu şahıstan uyuşturucu madde satın alan 3 kişi suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro ekipleri E.Ö.(32) isimli şüpheli şahsın uyuşturucu madde ticareti yaptıkları bilgisine ulaştılar. Bunun üzerine şahsı uzun süre takibe alan ekipler 25.03.2020 Çarşamba günü şahsı metamfematin isimli sentetik uyarıcı madde satışı yaparken suçüstü yakalayarak büyük bir başarıya imza attılar.

Şahsı uzun süredir takip eden polisler dün şahsın ikametine gelen 3 şahıstan F.S.’yi E.Ö. isimli şüpheliden alüminyum folyo içine sarılı metamfematin isimli sentetik uyuşturucu maddesi satın alırken suç üstü yakaladı. F.S. ile birlikte yanındaki diğer 2 şahsı da gözaltına polis, uyuşturucu maddeyi satan E.Ö’yüde göz altına alarak ikametini de didik didik aradı. Polis, şüpheliye ait evde yapılan aramada da metamfematin isimli sentetik uyarıcı madde ele geçirerek el koydu. Her 4 şüpheli de ele geçirilen malzemeler ile birlikte Emniyete intikal ettirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından bugün Adliyeye çıkarılan şüphelilerden E.Ö tutuklanırak cezaevine gönderildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here