TİRE’DE BAL GİBİ FESTİVAL
Festival’de konuşma yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Tire Belediyesi olarak ilk defa İncir Festivali düzenlediklerini hatırlatarak: ‘’İlçemizin en büyük geçim kaynağı olan incir için şu ana kadar hiçbir şey yapılmaması bizleri üzmüştür. Bizler de incir üreticisinin sesi olmak ve Ege Bölgesi’nin en kaliteli incirini tanıtmak için bu festivali düzenledik. Tire Belediyesi olarak, kısa zaman içerisinde hayata geçireceğimiz etkinlik ve proje ile İzmir’in en kaliteli incirinin markalaşması ve hak ettiği değere kavuşması için elimizden geleni yapacağız.’’ Dedi.

KAYMAKAM ÇOBANOĞLU: ” EN GÜZEL İNCİRİ TİRE’DE YEDİM.”
Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, bir aydır ilçede bulunduğunu belirterek: ” Göreve başladığından bu yana Tire’yle ilgili güzel bilgiler edindik. Öncelikle tarımsal üretim anlamında en önemli ürünlerden birinin incir olduğunu öğrendik. 42 yaşındayım ve hayatım boyunca yediğim en lezzetli inciri Tire’de yedim. İncirimizin tanıtımı için bu festival organize edildi. Vatandaş, üretici ve tüketici ile birlikte güzel bir festival yaşıyoruz.” dedi.

DOĞASI VE GÜZELLİĞİ İLE YEŞİL TİRE
Festival ve şenlik gibi organizasyonların yer aldığı, Gölet alanı İncir Festivalinde de ihtişamıyla göz doldurdu. El emeği göz nuru yöresel tatlar ve işçiliklerin yer aldığı festival alanında bölgede yetişen kaliteli domateslerden elde edilen salçaların kokusu etrafa buram buram yayılırken, öte yandan güler yüzlü Tire’li kadınların yaptığı otlu, peynirli gözlemeler dayanılmaz lezzetteydi. Gerek yöresel kültürü gerek mahareti ile kurulan stantlar şehir dışından gelen ziyaretçilere müthiş bir lezzet sundu.

TİRE’NİN YÖRESEL LEZZETLERİ;
Saymakla bitmeyecek olan meşhur Tire köftesini, keşkek ve kabak çiçeği dolmasını denemeden gitmeyiniz.


Belediye Basın Sorumlusu Şeref Şenki ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Duygu Hazırol:

Belediye çalışanlarının dikkat çeken pozitif enerjisi coşku ve neşe ile devam eden festivalde, Şenki’nin sahne sunumu ile çok daha keyifli hale geldi. Festivale kadın eli değdiği gözlerden kaçmadı. Hazırol’un oldukça heyecanlı ve keyifli oluşu yaptıkları işi nasıl da severek yaptığının işaretiydi. Vatandaştan da tam not alan festival önümüzdeki yıl için çok daha muazzam ve dolu dolu geçeceğinin habercisiydi.

Belediye Basın Danışmanı Ahmet Şenki ve Festivall.com.tr Ege Bölge Temsilcisi Pınar Etci:

Dışardan gelen kurumsal firmaların yetkilileri ile birebir ilgilenen Ahmet Şenki bölgesel veriler verip, onları evlerindeymiş gibi hissetmelerine ve rahatça bilgi toplamalarına yardımcı olduğu gözlerden kaçmadı. Türkiye çapında festival ağı kuran Festivall.com.tr bölge yetkilisi Etci, festivali değerlendirip güzel fotoğraflar ve yöresel bilgiler toplayıp, Tire incir festivalinin tanıtımını kendi ağında milyonlara tanıtırken Şenki ile bu anı ölümsüzleştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here