Öncelikle dergimizin Tire’ye hayırlı olmasını diliyorum. Spor köşesindeki yazılarımla bu dönemde birlikte olacağız. İlk yazıma kendimi tanıtarak giriş yapmak istiyorum.

26 Şubat 1985 yılında Manisa’da doğdum. İlkokulu Almanya’da okuduktan sonra ortaokul ve lise öğrenimimi İzmir Bornova Anadolu Lisesinde tamamladım. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldum. Almanca ve İngilizce dillerini bilmekteyim.

Futbola Almanya 2.Bundesliga takımlarından Greuther Fürth te başladım ve Nürnberg takımına transfer oldum. İzmir’e döndüğümde Altay, Çamdibi, Tekelspor, Konak Bldspor, Göztepe, Urla Gençlik, Tirespor, Ödemişspor, Salihlispor, Atillaspor ve elbette Tire1922 kulüplerinde forma giydim. Amatör Milli Takımı ve Futsal (Salon Futbolu) Milli Takımlarında da yer aldım. Tire1922 kulübünde oynadığım dönemde şampiyonlukla birlikte takımımızı profesyonel lige taşıdık ve bir sezonda gol krallığı yaşadım. Sonrasında ise yaşadığım “pubis” sakatlığı sebebiyle futbolculuk kariyerimi takım kaptanı olarak noktalamam gerektiyse de, futbolun hayatımdan çıkmasına izin vermedim. Böylece antrenörlük hayatım başlamış oldu ve çok değerli hocalarla birlikte çalışma fırsatı yakaladım.
Profesyonel takımda yardımcı antrenörü olarak İskender hocamın yanında kariyerime başlamış oldum. Daha sonraki iki sezonda değerli hocalarım Fahrettin SAYHAN, Mesut TOROS ve Nihat BALAN ile birlikte çalıştığım dönemde kendimi iyice geliştirme fırsatı yakaladım. Ardından iki sezon Akademi Liglerinde teknik direktör olarak görevime devam ettim. Bu süreçte A takımımızla iki kez play-off oynama başarısı gösterdik ve u-17 takımımızla da kıymetli hocalarım Aydoğan GÜL ve Mustafa SEZER ile birlikte Türkiye Şampiyonluğuna ulaştık.

Gerek forma girdiğim dönemde kazandığım gol kralı lakabıyla, gerek kazandığımız şampiyonluklarla kendimi geliştirdiğim, takımın bir parçası olduğum TireSporda geçen 8 yılın ardından TİRE ilçemizin yegâne kulübü Tire Belediye Sporun başına geçmekten onur duyuyorum.
Futboldaki hedeflerimizden de bahsetmek gerekirse; yakın, orta ve uzun vadede farklı planlarımız var. Yakın vadedeki planımız; bulunduğumuz ligi şampiyon tamamlamak ve altyapıyı temelden sağlam oluşturmak. Bunları hedeflerken logomuzu değiştirip formamızın rengini de eski efsane sarı kırmızıya bürüdük. Çünkü bu bir kenetlenmedir; halkın kendi takımına sahip çıkışıdır. Başkan, yönetim, taraftar, teknik ekip ve futbolcular tek yumruk olup basamakları birer birer başarılarla tırmanacağız.
Orta ve uzun vadedeki planlarımız ise; tesisleşme ve kulübümüzü hakkettiği profesyonel lige taşıyıp aynı zamanda Tireli başarılı sporcular yetiştirmektir. Altyapıdan yetişen iyi oyuncuları da profesyonel takımda oynatmak en büyük hayallerimizden. A takımımızın şampiyonluklarla üst liglere yükselmesiyle birlikte Akademi Liglerine katılma hakkı elde edecek altyapımızda oluşturmak en büyük hedeflerimizden biri. Böylece; daha kaliteli maçlar oynayıp daha iyi gelişen Tireli oyuncularımızı A takımımıza yükseltebileceğiz.

Hedeflerimize ulaşmak amacıyla bu sezonda altyapımızdan 7 Tireli oyuncuyu A takıma kazandırdık ve 8 tane Tireli abileriyle birlikte çok kaliteli transferlerle harmanlayıp çok iyi bir takım kurduk. Değerli ekibimizde yardımcı antrenörüm Ege Üniversitesi mezunu Antrenman Biliminde Uzman Aykut KOÇ hocam, kaleci antrenörümüz yıllarca profesyonel liglerde çalışmış çok tecrübeli Beden Eğitimi Öğretmeni Hikmet Akıncı hocam, masörümüz Besyo mezunu Ali ERTAŞ ve malzemecimiz Hüseyin KARASAKAL da 5 yıldır profesyonel ligde birlikte çalışmaktalar. Çok uyumlu bir ekip olduk. Birçok profesyonel takımın sahip olmadığı imkanlar doğrultusunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Bugünkü yazımı noktalamadan önce, bir parantez de Tire Bldspor oluşumuna açmak istiyorum. Futbolun yanında Tire Belediyesi olarak birçok spor branşlarında da faaliyet göstermekteyiz. Tire Belediyesi bünyesinde düzenlenen sokak basketbol turnuvaları, okul futbol turnuvaları, voleybol, briç, satranç, tekvando, yüzme, pilates ve güreş gibi birçok etkinlik ile çok değerli hocalarımız eşliğinde tüm spor branşlarında hizmet vermekteyiz. Güreş takımımız 15 Temmuz ve 30 Ağustos Zafer turnuvasında 3.lük kupasını (2 birincilik,1 ikincilik ve 2 üçüncülük) kaldırdı. Ayrıca, 50 tane lisanslı güreşçimizde ekibimizde yer alıyor.
Buradaki asıl hedefimiz, gençliğimizi olası kötü alışkanlıklardan arındırıp spora ve yeteneklerine uygun takım sporlarıyla gelişimlerini daha iyi tamamlamak ve takım oyunları ile bireysellikten uzaklaşıp iyi kaliteli nesiller yetiştirmektir.

Son olarak; bizlere bu imkanları sağlayan Belediye Başkanımız Salih Atakan DURAN, kulüp başkanımız Can TOPRAKCI, yöneticilerimiz ve ihtiyacımız olduğu dönemlerde desteğini esirgemeyen Tire Halk Eğitim Merkezi’ne çok teşekkür ediyorum.
Yaşayacağımız şampiyonlukları ise bizler için çok değerli olan yaşadığı amansız hastalık sonucu geçtiğimiz ay kaybettiğimiz en büyük TİRESPOR’lu Mustafa GÜNGÖR ‘e adıyoruz ve kendisini bir kez daha anıyoruz…

Yazı: Serkan Söğüt

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here