TİRE SÜT KOOPERATİFİ’NDEN BÖLGENİN EN MODERN ET TESİSİ

TİRE SÜT KOOPERATİFİ “ETTE DE VARIM” DEDİ.

TİRE SÜT KOOPERATİFİ, SÜTTEKİ BAŞARISINI ETE TAŞIYOR

YERLİ ÜRETİCİDEN, YERLİ ET

 Süt ve süt ürünleriyle, Türkiye’nin en güvenilir markalarından biri haline gelen Tire Süt Kooperatifi, bölgenin en modern et işleme tesisini kurup kapasitesini 10 katına çıkarak et ürünlerini de tüketiciye sunmaya devam ediyor.

Üreticinin sadece sütünü değil kesimlik hayvanını da değerlendirmek amacıyla Tire Organize Sanayisinde günlük 30 ton kapasiteli yeni bir Et İşleme Tesisi yaptıklarını dile getiren Kooperatif Başkanı Mahmut Eskiyörük,

“Üretici, emeğinin karşılığını alıp para kazanmak istiyor. Tüketici ise uygun fiyata güvenilir ürün almak istiyor. Biz de kooperatif olarak üreticiyle tüketiciyi dorudan buluşturma misyonuyla her geçen gün üretim kapasitemizi arttırıyoruz. Bunun için yaklaşık 8.000.000 TL yatırım yaparak son teknoloji ile kurduğumuz bölgemizin en modern tesisi olan fabrikamızda; üreticinin besi hayvanlarına değer kazandırıldığı gibi, tüketiciye de güvenilir et ve et ürünleri sunuyoruz” dedi.

5 yıldan bu yana Tire Şiş Köfte, sucuk ve döner üretimini sürdürdüklerini belirten Eskiyörük, üretim kapasitelerinin 10 kat artmasıyla birlikte yeni ürünlere de gireceklerini belirterek

“Şuana kadar ürettiğimiz et ürünlerini zincir mağazalar ve seçkin şarküteriler vasıtasıyla tüketicilerimize ulaştırdık. ARGE ekibimiz yeni ürünlerle ilgili çalışmalarını tamamlamak üzere. Önümüzdeki günlerde yeni ürünlerimizi de tüketicilerimize sunacağız” şeklinde konuştu.

ÜRETİCİYE DESTEK İÇİN KOOPERATİF ÜRÜNLERİ

Tire Süt Kooperatifi ortaklarından alınan her havyanın tek tek sağlık testinden geçtiğinin altını çizen Başkan Eskiyörük, şöyle devam etti:

“Ortaklarımızın kendi yetiştirdiği yerli erkek hayvanlarını veteriner hekim kontrolünde alıp İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi mezbahanesinde kesimini yaptırıyoruz. Soğuk havalı araçlarla nakil ederek kendi tesisimizde işliyoruz. Sadece ortaklarımıza ait sağlıklı hayvanların etini işliyoruz. Ürünlerimizin direk üreticiden ve yerli malı olması nedeniyle tüketicilerimiz bize sahip çıkıyor. Çünkü biz alıp satmıyoruz, üretip satıyoruz”

TARIM BAKANLIĞI’NDAN ÖDÜLLÜ

Tire Süt Kooperatifi olarak T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan “Güvenilir Gıda Üretimi Ödülü” aldıklarını hatırlatan Başkan Eskiyörük şunları söyledi;

“Okul Sütü ve Süt Kuzusu Projeleriyle 10 yıldır İzmir’in çocuklarına hiç sorunsuz süt dağıtımını sürdürüyoruz. Sütte yarattığımız kaliteyi et ürünlerine de taşıdık. Diğer yandan Bakanlığımızın layık gördüğü Güvenilir Gıda Üretimi Ödülüyle sorumluluğumuz daha da arttı. Tüketicilerimizden sürekli ürün talebi alıyoruz. Bu bilinçle Türkiye’nin kooperatifleşme konusundaki “Yüz Akı” haline geldik. Biz, çıtayı her geçen gün yukarıya taşımaya devam edeceğiz. Tüm tüketicilerimiz kooperatif ürünlerini tercih ederek sağlıklı beslenirken aynı zamanda üreticiye destek olmalıdır.

Tire Süt Kooperatifi, Türk Tarımının sorunlarının çözümünde yol gösterici bir model olmuştur.

Üretici para kazanarak güvence altında olmak istiyor, tüketici ise uygun fiyata güvenilir gıdaya ulaşmak istiyor. İşte bunun tek çözümü kooperatifleşmedir. Doğru model de Tire Süt Kooperatifidir”

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here