Merhaba sevgili PNRLIFE okuyucuları;

Biliyorsunuz ki son yıllarda dijital dönüşüm alanında bir çok farklı teknoloji, fikir ve aplikasyonlar geliştirilmektedir. Sürekli olarak elimizde bulunan akıllı cihazlarımızı acaba ne derece doğru kullanıyor ve hayatımızdaki yerini ne derecede ciddiye alıyoruz bununla ilgili geliştirilen uygulamaları yerinde keşfetmek amacı ile dünyanın ilk mobil uygulama fuarına medyacı meslektaşım ve festivall.com.tr iş ortağım Kerim Coşkun ve ekibi ile katılım sağladık. Adeta dünyaya bağlanma aracımız olan ceplerimizdeki telefonlarımız ile daha farklı neler yapabiliriz kapsamında ve bu bağlanma araçlarımız telefonlarımızın da dünyasını takip edebilmemiz açısından bizlere yenilikler sunan ”Mobilefest” etkinlik yöneticilerine buradan teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Her gün kullandığımız düzenli uygulamalara ek yepyeni uygulamaların da tasarlandığını incelediğimiz fuarda kullanıcı deneyimine sunuluyordu. Hal böyle olunca öğrencilere ve konuyla ilgili iş profesyonellerine geniş bir iş sahası ve kendilerini geliştirme fırsatı sunmuşlardı.

Bu fırsatı değerlendirmek için de çeşitli fuarlar, konferanslar ve eğitimler düzenleyen etkinlik “mobilefest” ile bu mobil uygulamalara yönelik konferansının ilk düzenlemesinde ”PNR Digital Studio Reklam Ajansı ve PNRLIFE” e-dergi sahibi olarak katılmaktan ve Tiremizin sesini orada da duyurmaktan mutluluk ve onur duydum. İlk Dijital Reklamcılık anlayışını Tiremize kazandırmış olmanın verdiği gurur ile daha farklı neler yapabiliriz arayışı ile büyümeyi hedeflediğim sektörde yer almanın yeniliklere açık olmaktan geçtiği bilincinde ve anlayışındayım.

Yapay Zeka, Nesnelerin interneti, Blockchain, Nöropazarlama gibi geleceğin teknolojileri hakkında eğitim ve seminerlerin yer verildiği fuarda geleceğin oyunları ve aplikasyonları hakkında geniş bir bilgi paylaşımı yapıldı.

MMA Innovate İstanbul 2019’da inovasyon, mobil teknolojiler ve girişimler üzerinden iş hayatının geleceğine bakan “Imagine The Future” ana teması altında, veri, tasarım, müşteri tecrübesi, ölçümleme, alışveriş, oyun, yaşam tarzı ile birlikte Nöropazarlama, Blockchain, IoT, Lokasyon, Yapay Zeka gibi gündemdeki konular, trendler ve yeni teknolojiler tartışılarak, sektörel öngörüler paylaşıldı.

Bizlere farklı bir bakış açısı sunan bu fuardan memleketimiz faydasına neler yapabileceğimizi tartışarak oldukça farklı fikirler ortaya çıkardık. Önümüzdeki süreçte bu fikir ve deneyimlerle sizlerle çok daha güzel çalışmalar gerçekleştirmek dileğiyle. Sevgiler…

İmtiyaz Sahibi:  Pınar Etci

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here