“Global Business Forum” Öğrenciler ile İş Dünyasını Buluşturdu

Gastronomi’de Geleceğin Trendleri, Dünya’da Oyun Ve Espor Pazarı, İş Dünyasının Yetkinlikleri, Sinema, Tiyatro, Sinemada ve Tiyatroda Oyunculuk ile Spor Medyası gibi konuların masaya yatırıldığı Global Business Forum yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşirken, programda iş ve eğitim dünyasının önemli isimleri tecrübelerini paylaşarak gençlere ışık tuttu.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin (BAU) kuruluşundan itibaren düzenlenen Global Liderlik Forumu’nun devamı niteliğinde olan Global Business Forum (GBF) bu yıl İzmir’de ikinci kez düzenlendi. Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Anadolu Salonu’nda düzenlenen ve tüm gün süren programda 5 ayrı konu öğrencilerle masaya yatırıldı. ‘Dijital Neslin Dönüşümü: Geleceğe Meydan Okumak’ temasıyla yola çıkan programda; Gastronomide Geleceğin Trendleri, Dünya’da Oyun ve Espor Pazarı, İş Dünyasının Yetkinlikleri, Sinema, Tiyatro, Sinemada ve Tiyatroda Oyunculuk ve Spor Medyası gibi konular derinlemesine işlendi. GBF’de medya, iş dünyası ve akademinin uzman isimleri bilgi birikimlerini, lise düzeyinde eğitim gören genç katılımcılarla paylaştı.

BAU Sosyal Bilimler Enstitüsü Öğretim Görevlisi ve Gastronomi Yazarı Reha Tartıcı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen programın ilk oturumunda Leb-i Derya, Ferahfeza Ortağı Ahmet Özbek ile Mutfak Dostları Derneği Başkan Yardımcısı Nedim Atilla konuşmacı olarak yer aldı. ‘Dünya’da Oyun ve Espor Pazarı’ başlıklı ikinci oturumun moderatörlüğünü ise BAU eSports Koordinatörü Seçkin Topaloğlu yaparken, Gaming in Turkey CEO’su Ozan Aydemir ile Espor Yatırım ve Yönetim Danışmanı Serhat Bekdemir konuşmacı olarak yer aldı. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans Program Koordinatörü Ali Düşenkalkar’ın moderatörlüğünde gerçekleşen programın dördüncü oturumunda ise tiyatronun ünlü simaları Asuman Dabak ile Leyla Selen Uçer yer aldı.

Son olarak Anadolu Efes Spor Kulübü Dijital Medya ve Pazarlama Yöneticisi Utku Yusuf Özciğer’in moderatörlüğünde gerçekleşen Spor Medyası oturumumda ise spor yazarı Fuat Akdağ ile Eski Milli Basketbolcu Gülşah Akkaya öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

“Espor ekosistemine katkı sağlamayı amaçlıyoruz”

Komple bir elektronik spor ekosistemi çalıştırdıklarını belirten BAU eSports Koordinatörü Seçkin Topaloğlu, “Espor ekosistemimizi eğitimle ilişkilendirmek istiyoruz. Mesela hukukçularımızla espor hukuku çalışıyoruz. Ekibimizde tasarım yapan da var. Bu spora tutkunuz varsa, okuduğunuz bölüm ne olursa olsun ilgilenebiliyorsunuz. Oyuncu olmak istiyorsanız bir oyuncu havuzu söz konusu. Bizden yetişen öğrenciler direk hedeflerinin bu olduğunu bilerek geldiler” açıklamasında bulundu.

“Negatif yorumlar sporcuların oyunculuğunu etkiliyor”

Spor medyasının dijitalleşmeye geçiş süreci ile ilgili olarak konuşan spor yazarı Fuat Akdağ, “Spor medyası dijitalleşme ile yeniden başlıyor. Bunun farkına varmamız lazım. Yeni dönem yayıncılığı artık bu şekilde. Dijitalde ne varsa ona uygun ürünler çıkmaya başlıyor. Artık sosyal medya ve medya iç içe geçerek yeni medyayı oluşturmaya başladı. Sosyal medyada zaman zaman söylenenlerin yanlış anlaşıldığı durumlarda ortaya çıkıyor. Örneğin; sosyal medyadaki negatif yorumlar sporcuların oyunculuğunu da etkilemekte.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here