23 Aralık’ta, belediye seçimlerinde ilk defa oy verecek olan genç seçmenlerle birlikte YAP Hazar Bölge Teşkilatında toplantı yapıldı.
Etkinliğe milletvekilleri Rauf Aliyev, Cavid Osmanov ve YAP Gençlik Birliği Başkanı, parti Siyasi Konseyi üyesi, Seymur Orujov, YAP Pirallahi İlçe Teşkilatı Başkanı Hikmet Shikarov ve YAP Hazar Bölgesi Teşkilatı Başkanı Namig Ahmadov, Ulusal Havacılık Akademisi öğrencisi olan Ayten Jalilova ve Absheron Meslek Yüksekokulu öğrencisi Parvin Mardiyev katılarak konuşma yaptılar.
Konuşmalarında toplum, millet ve devletin varlığı, gelişimi ve yaşamın gençliğe bağlı olduğu belirtildi.Bu bağlamda, her ülkedeki devletlik ve bağımsızlığın daha da güçlendirilmesi, geleceğin güvenilir garantisi, entelektüel düzeydeki potansiyel kadroların eğitimine ve bunların öncü bir güce dönüştürülmesine bağlıdır. Azerbaycan’ın, gençleri devletin geleceğinde istisnai bir rol oynamaya ve öncü bir güç haline getirme amaçlı bir politikaya sahip olduğu vurgulandı. Gençler, yaklaşan belediye seçimlerinde YAP adaylarına oy vereceklerini söyledi.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here