23 Aralık 2019′ da, ülkemizde yapılacak olan Belediye seçimleri kampanyasında Yeni Azerbaycan Partisi’nin Pirallahi bölge teşkilatında ilk kez oy vermek üzere genç seçmenlerle bir toplantı yapıldı.
20 Aralık 2019’da Pirallahi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Yeni Azerbaycan Partisi’nin Pirallahi bölge teşkilatı Başkanı Hikmet Shikarov, ülkemizdeki belediyelerin oluşum, yasal dayanaklarının ümummilli lider Haydar Aliyev adıyla bağlantılı olduğunu söyledi.
Belediyelerin ilk kez yasal tanımı, 12 Kasım 1995’te ümummilli lider Haydar Aliyev‘in faaliyetleri sırasında kabul edilen Azerbaycan Cumhuriyeti Anayasasına yansımıştır.
Ülkemiz bugün özgür, adil, demokratik ve şeffaf seçimler için elverişli bir ortama sahiptir.
Azerbaycan halkı yaklaşmakta olan seçimleri hevesle bekliyor.
Ülkede oldukça ümit verici gençler var ve Yeni Azerbaycan Partisi’nin Pirallahi bölge teşkilatı olarak seçimlere hazırız.
Etkinlikte konuşan, Yeni Azerbaycan Partisi Pirallahi bölge teşkilatı Gençlik Birliği Başkanı Rufat Ahmadov ve Gençlik Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Tosif Mahmudov, toplumun varlığının, gelişmesinin ve yaşamının gençliğe bağlı olduğunu belirtti.

Bu bağlamda, her ülkede devletliğin ve bağımsızlığın daha da güçlendirilmesinin, entelektüel seviyenin potansiyel kadrolarının eğitimine ve bunların öncü bir güce dönüşmesine bağlı olduğu belirtildi.
Azerbaycan ayrıca, gençlerin devletin geleceğinde öncü bir rol oynama ve öncü bir güç olma politikasının altını çizdi.

Son olarak, 23 Aralık 2019 tarihinde Belediye seçimlerinde parti tarafından aday gösterilen Türkan Mammadova, Möhübət Məhərrəmov, Bella Həsənova Partinin Azerbaycan ve bölgenin en güçlü siyasi partisinin kurulmasından bu yana tüm seçimleri kazandığını ve partinin devletimizin gelişmesine ve Cumhurbaşkanı İlham Aliyev başkanlığında halkın barış içinde bir arada bulunmasına önemli katkılarda bulunduğunu belirtti. Seçmenleri partinin aday göstereceği kişilere oy vermeye davet etti.

Kaynak: Hikmet Shikarov

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here