Bugün ülkemiz, reformların olduğu bir ülke olarak dünya çapında biliniyor.
Azerbaycan çok güçlü bir reform döneminde yaşadığından, bunlar ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak için atılan çok ciddi adımlardır.
Devlet Başkanının önderliğinde bugün ülkemizde sistematik ve kapsamlı reformlar yapılmaktadır.

Bu süreç, son aylarda yenilikçi girişimler ve başarılı faaliyetlerle devam etmekte, reform sayısını arttırmakta, sistematik tutarlılıklarını sağlamakta ve en önemlisi tüm alanlara odaklanmaktadır.
Devlet başkanımız her zaman reformların sürekli sistematik olduğunu söyler ve bunu uygular.

Her devlet kurumunun, her vatandaşın faaliyeti boyunca Sayın Cumhurbaşkanı tarafından uygulanan reformları desteklemesi ve bu reformları faaliyetlerinde uygulaması gereken bir aşamaya girdik.
Çünkü devlet başkanı tarafından uygulanan reformlar devletimizin ve halkımızın çıkarlarına hizmet ediyor.

Açıklama, Yeni Azerbaycan Partisi (YAP) Pirallahi bölge teşkilatı başkanı Hikmet Shikarov’dan geldi.

Shikarov, İlham Aliyev başkanlığında devletin temellerinin önemli ölçüde güçlendiğini, ülkemizin gücünün arttığını, ekonomimizin birkaç kez arttığı ve Azerbaycan’ın uluslararası konumunun önemli ölçüde arttığını vurguladı:
“Geçen yıl, ülkemizde Cumhurbaşkanı İlham Aliyev önderliğinde çok derin reformlar gerçekleşti ve sosyal alanda devrimci kararlar aldı.
2019 yılında, önceki yıllarda olduğu gibi Azerbaycan, sosyoekonomik, sosyopolitik istikrar bağlamında dinamik gelişimini sürdürmüştür.
Ülkede etnik, dini ve sosyopolitik geçmişler istikrarlıdır ve ciddi bir kamuoyu endişesi vakası yaşanmamıştır.
Bunların hepsi, ülkedeki durum Sayın Cumhurbaşkanı’nın faaliyetleri için bize değer veren faktörlerdir. ”

YAP Pirallahi bölge teşkilatı başkanı, bugün Azerbaycan devletinin en önemli sorununun ülkenin toprak bütünlüğünü sağlamak olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Ermeni saldırganlığı, işgal altındaki köylerimizin, ilçelerimizin ve şehirlerimizin restorasyonu, milyonlarca uzun ömürlü yerinden edilmiş kişilere sahip yurttaşlarımızın geri dönüşü sonucu işgal altındaki topraklarımızın özgürlüğü büyük önem taşıyor.”

Sayın İlham Aliyev liderliğindeki belirleyici politika sayesinde Dağlık Karabağ anlaşmazlığını çözmek için önemli adımlar atıldı, diplomatik cephede önemli başarılar kaydedildi.

Azerbaycan, Dağlık Karabağ sorununun uluslararası hukuka uygun olarak adil bir şekilde çözümlenmesi için diplomatik çabalarını başarıyla sürdürmüş olsa da, Ermenistan’ın yapıcı olmayan konumu çözümün önünde bir engeldir.
İşgalci ülke hala bu pozisyonda.
Bu ülkenin liderliği, çatışmanın er ya da geç uluslararası hukuk normlarına göre çözüleceğini işgal altındaki toprakların geri verileceğini anlıyor.
Yoksa Azerbaycan kendi başına çözecektir.
Çünkü Cumhurbaşkanı İlham Aliyev önderliğinde Dağlık Karabağ sorununun çözümüne yönelik bir politika izliyor, ilkeli konumunu gösteriyor.
Bu, işgal altındaki topraklarımızın kurtarılacağına dair bize güven veriyor.
Çünkü halk Başkanlarını, politikalarını ve zaferini ulusun zaferinin olduğu yerdir.
Shikarov, Azerbaycan halkının umümmilli lider Haydar Aliyev‘in ortaya koyduğu ve Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından başarılı bir şekilde uygulanan politik kursun devam etmesini desteklediğini söyledi:

“Her şeyden önce, bugünkü Sovyet sonrası alanda Azerbaycan’da olduğu gibi birlik, dayanışma olmadığını belirtmeliyiz.
Sonuçta, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev lider olarak belirlediği tüm görevleri hak ediyor halkına verdiği tüm sözleri yerine getiriyor.
Sözlerin yerine getirilmesi, Başkan’ın yaptığı büyük çalışmada halkın inancını ve güvenini Cumhurbaşkanına karşı arttırmaktadır.

Böylece Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 16 yıllık faaliyetinde Azerbaycan siyasetine alternatif olmadığını kanıtladı.
İlham Aliyev‘in “Ben her Azerbaycanlıya başkan olacağım” ifadesi, son 16 yılda gerçek anlamda doğruladı.
2003 cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından devlet başkanı sözlerini tuttu ve Azerbaycan’ı güçlü bir devlete dönüştürdü.

Bu, Sayın Başkan’daki insanların güvenini artırdı. Bu fırsatı değerlendirerek, güçlü Liderimize uzun ömür, sağlık ve yorulmak bilmeyen çalışmalarında sürekli başarılar diliyorum. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here