Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu’nun konferans salonunda 2020 yılının ilk muhtarlar toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıya ilçenin merkez ve köylerin muhtarları katıldı. Toplantının ana maddelerinden bir tanesi Elazığ’da yaşayan depremzedeler için yardım kampanyasıydı. Tire ilçe müftülüğü tarafından hazırlanan yardım tırının tamamlanması ve bir tır daha yardım malzemesinin hazırlanması yönünde yetkilileri görevlendirip bu konuda Tire halkının destek vereceğinden emin olduğunu söyledi. Toplantının bir ikinci maddesi ise uyuşturucuyla mücadele kapsamında çalışmalarıydı.

Tire’de bazı hazine arazilerinde yasadışı hint keneviri üretimi yapıldığını söyleyen Çobanoğlu:! Torbalı, Tire, Bayındır güzergahında ekilip biçilen hint kenevirinin ekipler tarafından teşhis edildiği ve bu yönde gerekli çalışmaların yapıldığı yönünde açıklamalarda bulundu. Uyuşturucu madde üretimine izin verilmeyeceğinin altını çizen Çobanoğlu, bu konuda mahalle muhtarlarının da sorumluluk sahibi olduğunu söyledi.

Bir diğer konu maddesi ise ilçe’de bulunan yıpranmış binalardı; Tire’de bulunan yıpranmış binaların tespit edildiği ve yıkımına başlandığını ifade eden Çobanoğlu, ilçede güvenliği olmayan bir binanın dahi kalmayacağını belirtti. Belediye ile yaptıkları ortak çalışma süresince ilçede bulunan yıpranmış binaların tespitlerinin devam edeceği ve bu yönde gerekli tedbirlerin alınacağını söyledi.

Tire Belediye Başkan yardımcısı Doğukan Eroğlu’nun muhtarla yaptığı konuşmada sorunları dinleyip çözümleri konusunda gerekli mutabakat sağlandı.
Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu müdürü Doç. Dr. Ahmet KAYA; Kaymakam bey ile aynı fikirde olduğunu ve özellikle bu bölgenin gençlerinin uyuşturucu madde kullanmaya çok meyilli olduğunu ifade ederek bu konuyla ilgili Kaymakamı desteklediğini ve ellerinden gelen tüm mücadeleyi vereceklerini belirtti.

Kaymakam Çobanoğlu, Tire Belediyesi ile ortak çalışma düzenledikleri Elazığ depremi için yardım kampanyasının duyurusuyla ilgili mahalle muhtarlarının desteğini istedi. İzmir Valiliğinin perşembe günü yardım tırlarını çıkaracağını ve bizlerin de yardım tırlarımızı yetiştirmemiz gerektiğini vurguladı.

”Muhtarlar bilgi sistemi” hakkında muhtarları bilgilendiren Çobanoğlu, muhtarların  elektronik ortamda talep, istek, görüş, öneri ve şikayetlerini iletebileceklerini belirtti. Muhtarlarla olan toplantının bitiminden sonra ilçe amirleriyle kaldıkları yerden devam ettiler.

Yazı: Pınar Etci

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here