Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar ve Şehitlerimiz dualarla anıldı.
Tireli bir grup hayırsever tarafından organize edilen Mevlid programında, Suriye’nin İdlib bölgesinde şehit olan askerlerimiz ve Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar için lokma hayrı yapıldı.

Kur’anı Kerim ve mevlidi şerif okutulmasının ardından dualar edildi. Organizasyona Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tireli hayırseverler adına açıklama yapan Ekmek Teknesi İşletme sahibi Semih Arslan; Elazığ’da yaşanan depremin tüm Türkiye’yi yasa boğduğunu ve bizlerinde acılarını paylaştığını dile getiren Aslan, depremden sonra başta Devletimiz olmak üzere tüm Türkiye depremde yaraları sarmak üzere maddi manevi yardım için seferber oldu.

Bizlerde Tireli bir grup hayırsever olarak dün Suriye bölgesinde şehit olan kahraman askerlerimiz ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için ilçemizde lokma hayrı yaparak onların ruhlarına ithafen Kur’anı Kerim okuyup dualar ettik.

Organizasyonumuza katılan Tire Belediye Başkanımız Sn. Salih Atakan Duran başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Rabbimden tek dileğim Allah bizlere böyle acılar yaşatmasın dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Tire Teşkilat Başkanı Mehmet Akar‘ın da katıldığı programda konuşma yapan Akar, Tireli hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here