KAR MASKELİ SOYGUNCU POLİSTEN KAÇAMADI

Olay 10.02.2020 pazartesi günü gündüz 11.00 sıralarında Yunus Emre Cad. üzerinde yaşayan yaşlı bir kadının evinde meydana geldi. 155’i arayarak yardım isteyen yaşlı kadın maskeli bir şahsın evine girdiğini, kendisini darp ettikten sonra evinde bulunan altınları alarak kaçtığını söyledi.

Bunun üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler vakit kaybetmeden hemen harekete geçerken, hırsızın evde olma ihtimaline karşı da evin etrafını abluka altına aldı. Yaşlı kadının evine giren polisler ise yaşlı kadının kanlar içerisinde yerde yattığını gördü.

Yaşlı kadın için olay yerine hemen ambulans isteyen polisler aynı zamanda da ev içerisini ve çevre binaları didik didik aradıysa da maskeli hırsızın izine rastlayamadı. Bunun üzerine vakit kaybetmeden harekete geçen polisler yaşlı kadının verdiği eşgal üzerinde çalışmaya başladı.

Yaşlı kadın ise olay yerine gelen Ambulans ile tedavisi için Tire Devlet Hastanesine götürüldü.Yaşlı kadını darp ettikten sonra evde bulunan altın bilezik, küpe ve bir miktar parayı alarak kayıplara karışan maskeli hırsız ise Asayiş Büro Ekiplerinin yaptığı titiz çalışma sonucu çok geçmeden yakayı ele verdi. Olayın hemen arkasından yakınlarda bulunan tüm kameraları inceleyen polisler hırsızın izini bulmayı başardı.

Yaklaşık 5 saat sonra saat 16.00 sıralarında olayı gerçekleştirdiği düşünülen K.A.(16) nın evine giden polisler yaşı küçük şüpheliyi evde yakalayarak Emniyete intikal ettirdi. Yaşı küçük şüphelinin Emniyetteki işlemlerinin ardından Nitelikli Yağma ve Konut Dokunulmazlığını İhlal suçlarından Adliyeye çıkarılacağı öğrenildi.

Kaynak: İlçe Emniyet Müdürlüğü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here