4 Eylül İlkokulu öğrencilerinden olan Su Yaşım “Benim Gözümden Atatürk” temalı resim, şiir ve mektup yarışmasının Türkiye birincisi oldu.

Ödül olarak öğretmeni ve ailesi ile birlikte Selanik’te bulunan Atatürk Evine ziyareti kazandı. Mektup kategorisinde katıldığı yarışmada, Türkiye birinciliği kazanan Su Yaşım 4 Eylül İlkokulu Müdürü Kadir Çatakdere, sınıf öğretmeni Şadiye Eryağcı, sınıf arkadaşları ve ailesiyle paylaştı.
Su Yaşım’a Türkiye birinciliği kazandıran o mektup: 
Okulda öğretmenim seni anlatıyor, annem babam seni konuşuyor, şimdi izin verirsen bir de ben anlatayım, ” Benim Gözümde Sen Her şeysin.” Örneğin Anadolu’sun, Ankara’da Anıtkabir sin, gürül gürül akan ırmaksın, yurdumun karlı dağlarısın, Uludağlar da açan kardelen çiçeğisin benim gözümde sen her şeysin.
Yazdığım yazıda, giydiğim elbise de senin izini görüyorum, yaptığın yenilikler sayesinde bugünlere geldik.
Okula geldiğimde senin resimlerini görüyorum, senin sözlerini okuyorum, biliyor musun? şu anda giydiğim tişörtte bile senin imzan var, gördüğün gibi sen her yerdesin. Benim gözümde sen her şeysin, düşmanları kovan sensin, yurdumu kurtaran sen, yenilikleri yapan sensin, Cumhuriyeti kuran sen, benim gözümde sen her şeysin.
Biliyor musun? Satranç oynamaya başladım, bir ödül aldığımda bunu ailem ile birlikte sana armağan ediyorum neden mi? Sen de bu vatanı bize armağan etmiştin ya benim gözümde sen her şeysin.
Bir bakıyorum öğretmen olmuşsun harfleri öğretiyorsun, başka bir yerde orduların başında vatanı kurtarıyorsun, sonra Cumhurbaşkanı olmuşsun ülkeyi yönetiyorsun, dedim ya nereye baksam seni görüyorum benim gözümde sen her şeysin.
Umut dolu bir gelecek bıraktın, bayramlar armağan ettin biz çocuklara, abilere, ablalara sen bizlere her zaman güvendin, sen çocukları hep sevdin, bende seni sonsuza kadar seveceğim, benim gözümde sen her şeysin.
Benim gözümde sen ölümsüzsün.
Benim gözümde sen her yerdesin. 
Benim gözümde sen her şeysin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here