Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, corona virüsün tehdidine karşın belediyede esnek çalışma saati uygulaması başlattı.
Daha önce 60 yaş üstü, kronik rahatsızlığı bulunan ve hamile personele idari izin veren Başkan Duran minimum çalışanla yürütülen esnek çalışma uygulamasına geçildiğini belirtti.
Dünya genelinde etkisini sürdüren corona virüsü için Tire’de de sıkı önlemler almaya devam eden, belediye kiracılarının  ödemelerini erteleyen, parklar, okullar ve camiler başta olmak üzere ortak kullanım alanları dezenfekte ettiren Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran personele idari izin verdi.
Bu uygulama ile birlikte Tire Belediyesi’nde mevcut personelin yarısı izne çıkartıldı. Bir hafta çalışan personel diğer hafta izin yapacak.
Corona virüs ile mücadele kapsamında yayılmasını engellemek için maksimum önlemler alındığını da ifade eden Başkan Duran “İnsanlığın karşı  karşıya kaldığı bu krizin üstesinden gelebilmek için minimum personelle esnek çalışma  sistemine geçildi. Bu sistemde de vatandaşlarımızın iş ve işlemleri aksamadan devam edecek ” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here