Son zamanlarda uyuşturucu kullanan ve ticaretini yapan şüphelilere yönelik yaptıkları başarılı çalışmalarla ses getiren Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu yetiştiren şahıslara yönelik bugün sabah yaptıkları operasyon ile uyuşturucu yetiştirdiği tespit edilen 2 şahsı yakalayarak göz altına aldı.

Asayiş Büro Amirliği ekipleri; Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanan, Bulunduran, Nakleden, Aracılık Eden ve Satışa Arz Eden Şahıslarla Mücadele Kapsamında yapmış oldukları çalışma neticesi yaklaşık 1 ay önce uyuşturucu satışı yaparken suçüstü yakaladıkları bir şahsı gözaltına almış, şüpheli şahısta çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

1 ay önceki bu olaydan  yola çıkarak soruşturmayı derinleştiren polis şüpheli ile bağlantılı olduğunu ve uyuşturucu madde yetiştirdiğini tespit ettikleri E.A. isimli şahsın evine bugün sabah operasyon düzenlediler.

E.A. isimli şüphelinin evinde yapılan aramada polis 521 kök hint keneviri, 1 kg kurtulmaya bırakılmış esrar, Uyuşturucu madde içmek için tasarlanmış aparat, 6 gr içime hazır esrar ele geçirirken evde bulunan E.A. ile kardeşi İ.A.’yı da gözaltına alarak Emniyete intikal ettirdi. Şüphelilerin Emniyetteki işlemlerinin ardından E. A çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.
Diğer şüpheli İ.A adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here