İzmir’in bazı bölgelerindeki Camilere saldırı!
Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce camilerin merkezi sistemine girilerek müzik yayını yapıldı. İzmir Müftülüğü konu ile açıklama yaparken, İl Emniyet Müdürlüğü de olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olay, saat 17.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, merkezi sistemin frekansına korsan şekilde giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, İzmir’deki bazı camilerden müzik yayını yaptı. Camilerin müzik yayını yapması karşısında şaşıran vatandaşlar, cep telefonlarına sarılarak o anları kayıt altına aldı.

Vatandaşların görüntüleri sosyal medyada paylaşması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlatırken, İzmir Müftülüğü de yaşanan olayın ardından açıklama yaptı.

İzmir Müftülüğü’nün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün saat 17.00 sularında ilimizin çeşitli bölgelerindeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemimizin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir sabotaj gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili gerekli suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bu konu gecenin geç saatlerine kadar sosyal medyada nefret söylemleri ile devam etti. Ramazan ayı vesilesiyle manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı mübarek günlerde halkın şiddetli bir şekilde tepsini uyandırdı, adeta insanlığın sinir uçlarıyla oynanmasını sağlayan bu eylem siyasi görüşler tarafından geç saatlere kadar tartışma konusu oldu! Yapılan bu saldırı, milli ve dini değerlerimize karşı yapılmış bir saldırıdır.

Çav Bella şarkısı bilindiği üzere Kurtuluş savaşında, Antalya’yı, Kuşadası’nı, Fethiye’yi, Bodrum ve Marmaris’i işgal etmiş, yakıp yıkmış İtalyan’ların devrim marşı Çav Bella şarkısıdır.

Çav Bella şarkısı bilindiği üzere Tunç Soyer’in başkanlığı kazandığı saatlerde bu şarkı eşliğinde kutlama yaptığı şarkıdır!

Konu ile alakalı açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sabahın ilk saatlerinde İzgazete’de şu sözleri yer aldı; ”Asla kabul etmeyeceğimiz bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyor, güzel İzmir’in adını bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum” dedi.

Politikacılar’dan Çavbella Tepkisi

Çav Bella şarkısının çalınmasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ak Parti Milletvekili Cemal Bekle, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Ak Parti İzmir il başkanı Kerem Ali Sürekli’den tepki geldi.

Haber: Pınar Etci

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here