Günlerdir yapmış olduğumuz eleştirel haberlerimiz birilerini üzmüş olmalı ki; Tire Belediyesi basın biriminden bir haftadır tarafımıza haber bülteni gelmez oldu!

Basın da çalışan grafiker görevliye whatsap üzerinden atılan mesaj cevapsız kaldı, basın sorumlusu Şeref Şenki ile görüşmek üzere aradım, alınamayan cevaplar karşısında; kendilerinin yoğunluğu olabileceği düşüncesi ile belediye binasına giderek, Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü basın birimi ile görüşmek istedim.

“Taraflarından bir haftadır bültenlerin bize ulaşmadığını ve herhangi gibi bir sorunun olup olmadığını sorduğumda yoğunuz cevabı aldım. Şeref beye tekrar yönelerek kendisine basın bültenini neden alamadığımı sorduğumda; başkan beyin kendisine liste verdiğini ve bu listeye göre bülten gönderdiğini belirtti.”

Tavrı ve tarzı kurumsal bir kimlikte değildi!

“Bu sebeple kendisine başkanın onu ilk seçim de basın sorumluluğundan aldığı ve bağ bahçe işlerinde çalıştırdığı zamanı hatırlatarak; kendisinin sosyal ve psikolojik durumuna üzüldüğüm için, arkasında durduğum zamanı hatırlattığımda; tavrı birden hiddetlendi! elindeki cetveli kırdı, masaya yumruk atarak ayağa kalkıp adeta o an beni darp etmek isteyen bir pozisyon aldı.”

Kalabalığın içerisinde atın bu kadını dışarı diyerek bağıran Şenki, güvenlik görevlilerini çağırdı! Basın biriminde bulunan diğer görevliler ile konuyu konuşup oradan ayrıldım.

Buradan soruyorum bir devlet kurumunda; basından olmayı geçelim, vatandaşa hele ki bir kadına karşı bu davranış şekli ne kadar doğru?

Devlet kurumlarında, “şehir eşkıyalığına” soyunan zihniyet nedir?

Pınar Etci

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here