Asfalt yapan işçilerle birlikte mesai yapan Mahmut Uçar, işçilere tatlı ikram etti, asfalt silindirini kullanarak, mesai arkadaşlarına destek verdi.

 Yakutiye Belediyesi ekipleri asfalt, karo, bordür ve çevre düzenleme çalışmalarını ilçenin her köşesinde gece gündüz sürdürüyor. Yakutiye Belediyesi 44 Mahalle ve köyde değişim için tüm ekipleri ile birlikte hummalı bir çalışma başlatıldı. Geçen sezon 60 bin tondan fazla asfalt dökerek kendi tarihinde bir ilke imza atan Yakutiye Belediyesi asfalt ekipleri bu yıl kendi rekorunu geçerek 100 Bin ton asfalt dökmeyi hedefliyor. Öte yandan Yakutiye Belediyesi ekipleri kaldırımlarda bordür ve karo dizimi gerçekleştirerek  ilçeyi estetik bir görünüme kavuşturuyor.

Gökçeyamaç Mahallesi’nde Millet Konağı ve Sosyal Tesisler Yükseliyor.            Yakutiye Belediyesi temeli geçen sene atılan ilçeye bağlı Gökçeyamaç köyünde taziye evi, muhtarlık, düğün salonu, kütüphane, misafirhane gibi içerisinde sosyal alanlar oluşturan millet konağını yakın zamanda halkın hizmetine sunulacak.

Başkan Uçar “ Millet Konakları Köylerimize Prestij Kazandırdı”

Yaptığı yazılı açıklamayla göreve gelirken söz verdiği ilçedeki merkez mahalle ve köylerde yapılacak “Millet Konakları”nın geçen sezon bir çok noktada hizmete sunulduğunu ve vatandaşlardan  çok olumlu görüşler aldıklarını söyledi.

Bu yıl yaz sezonu süresince de ihtiyaç duyulan mahalle ve köylerde millet konakları inşaatlarının başlayacağını işaret eden Başkan Uçar şunları söyledi;

Yakutiye Belediyesi olarak ilçemizin hemen her köşesinde hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Halkımıza hizmet noktasında var gücümüzle çalışmaktayız.. Geçtiğimiz sezon 60 bin asfalt kaplaması yaparak ilçemizde bir ilke imza attık ve bu yıl ise hedefimiz 100 bin ton asfalt atarak ilçemizde toprak yol bırakmamaktır. Zamanla eskiyen ve hizmet süresini dolduran tüm kaldırımlarımızı yenileyerek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Diğer yandan sezon başladığı günden buyana kısa süre  içerisinde yaklaşık 25 Bin 500 ton sıcak asfalt serimi yaparak 100 Bin ton asfalt hedefine emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Tüm mahallelerimizde ihtiyaca göre millet konağı,  taziye evi, düğün salonu, kıraathane, imam evi, çoban evi, misafirhane gibi kalıcı eserler bırakacaklarını ifade eden Uçar, “Önümüzdeki günlerde tamamlanan diğer çalışmalarımız için de mütevazı açılışlar yapacaklarını sözlerine ekledi.

Uçar Asfalt Silindirinin Başına Geçti

Çalışmaları hemen her fırsatta yakından takip eden Başkan Uçar, işçilerle bir araya gelerek tatlı ikramında bulundu. Belediye çalışanlarından “Onlar bizim  kahramanlarımız” diyen Uçar; Yakutiye için gece gündüz demeden büyük bir emekle çalışan mesai arkadaşlarımız bizim gözümüzde büyük bir kahramandır. Halkımıza hizmette bizimle birlikte mesai yapan işçi kardeşlerimizle Yakutiye’mizi inşallah daha da ileriye götüreceğiz dedi. Asfalt silindirinin başına geçen Uçar, işçilerle birlikte Kırmacı mahallesindeki asfalt çalışmalarına destek verdi.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here