AK PARTİ TİRE İLÇE BAŞKANI ADAYLIĞI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI:

27 Eylül 2020 tarihinde  yapılacak  olan AK Parti Tire  İlçe Kongresinde İlçe  başkanlığına  aday olduğumu gerek sosyal medya gerek  basın  aracılığıyla Tireli hemşerilerimize ve AK  Parti sevdalılarına duyurmuştum. Bu kahvaltı  vesilesiyle de siz değerli basın mensubu arkadaşlarımla  bir  araya  gelip hasbihal etmek istedim.

Öncelikle AK Parti Tire İlçe Kongresinin Tiremize ve Ülkemize hayırlara vesile getirmesini Rab’bimden niyaz  ederim.

Öncelikle ve altını çizerek belirtmek istediğim konuların başında AK Parti Tire İlçe  Kongresinde aday olmamın Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanım Sayın Recep Tayyip  ERDOĞAN ve Genel  merkezin Kongrelere Tek Aday ile gidilmesi konusundaki kararlarına tepki olarak yansıtılmaya çalışmasından rahatsızım.

Kesinlikle  böyle  bir  şey  söz konusu  değil ve  de  olamaz. Burada tekrar tekrar altını çizmek istediğim konu benim tepkim teşkilatın TEK ADAY belirleme şekli, tavrı ve  uygulamasıdır. Benim ve benim gibi düşünenlerin AK Parti’ye zarar verdiği konusunda algı  yapılmaya çalışmalarıdır. Halbuki bu şekilde  tavır ve söylemlerle AK Parti’ye ve AK Parti  seçmen ve  tabanına saygı  duymayıp  belirli  bir  kesimi dinleyerek kendileri  zarar  verdiklerinin farkında  değillerdir.

Bizim derdimiz bunu teşkilatımıza  bir  an  önce  gösterip zararın neresinden  dönülürse  kardır mantığıyla Hedef 2023 ‘ e SAĞLAM emin ve kararlı adımlarla ilerlemektir. Makam mevki koltuk derdimiz olsa bu söylemler yapmazdım. Bizim derdimiz sadece Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın izinden giderek  AK Parti davasının anlaşılması anlatılmasıdır.

Bu yolda  durmadan ilerlemek adına her ne kadar önümüzü  kesmeye çalışanlar olsa da Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız aşk ve  şevk ile yolumuza devam ettik ediyoruz edeceğiz. Fakat tabanın sesine de dikkat edilmesi gerekli olduğunu söyleyen Sayın  Cumhurbaşkanımızın bu sesi olmaya devam edeceğiz. Teşkilatların ahbap çavuş, dost arkadaş  ilişkisi ile yapılanması sonucu zarar gördüğünü dile getirmeye devam edeceğiz.

İşi ehline verilmesi riya kat önemli dava adamlarına sahiplenme konusunda  sıkıntı var olup  hatta dışlandığı  konusunda  tepkiler var. Bunları da duyduk dinledik gördük ve dile  getrdik  getirmeye de devam edeceğiz. AK Parti Teşkilatları sadece yönetim ve mahalle  başkanlarından ibaret  değildir.

Halk vardır seçmenleriniz vardır. AK Parti teşkilatları kendi partisine mensup  olmayan vatandaşlarımızın  dertlerini dinler onları da vatanseverlik ve  dava adamlığı gereği haklı sorunlarına çözüm arar yardımcı olur.

Sosyal medyada ve  söylemlerimizde dile getirdiğimiz bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı Tire’deki AK Parti’deki sorunlardan dolayı aday oldum. İnşallah bunların çözümü konusunda  da Teşkilatımıza katkımız olacağını düşünüyoruz.

Herşey Tire’mize hizmet için, Herşey daha iyisi için …

Sevdamız AK Parti Liderimiz Sayın  Recep Tayyip ERDOĞAN…

Bu yolda hizmet edebilmek için göreve talibiz.

Çok Daha iyisini yapabileceğimize inancımız tamdır.

Davanın anlatılması ve yeni  nesillerin yetiştirilmesi konusunda  büyük eksikliklerimiz  olduğu görülmekte olup bu konuya acil önlem alınması gerekmektedir.

Sosyal yardımlaşma konusunda da samimi ve içten duygularımızla vatandaşlarımızın  yanında olmaya devam edeceğiz.

Vatandaşlarımızın haklı sorunları konusunda yardımcı olmaya çalışacağız ve bu yönde  onlara yol gösterici profesyonel ekipler kuracağız.

Türkiye ve dünya olarak zor günler geçirdiğimiz bu süreçte vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Onların sesi olacağız. Dertlerini Sayın Vekillerimize ve Teşkilatımıza  ileteceğiz ve bunun  takipçisi  olacağız.

Davetime geldiğiniz için teşekkür ederim. Tüm hemşerilerimize bu vesile  ile  Hayırlı Cumalar  dilerim .

18.09.2020

VEYSEL SAĞLAM

AK Parti Tire İlçe Başkan Adayı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here