DOLANDIRICLAR POLİSİN MÜTHİŞ OPERASYONUYLA YAKALANDI

2 gün önce İzmir’den kiraladıkları bir araçla ilçemize gelen dolandırıcılar, yaşlı  vatandaşa yanaşıp kendilerini şahsın yakınları gibi tanıttıktan sonra 20 bin liraya yakın parasını alarak kayıplara karışmıştı. Önce yaşlı amcayı daha önceden tanıyorlarmış gibi kendilerini tanıtan şahıslar yaşlı amcanın güvenini kazandıktan sonra paralarını almış, amcanın durumu fark etmesi üzerine de kaçarak ilçeden ayrılmışlardı.

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Ekipleri ise olayı öğrendikten sonra hummalı bir çalışma başlatıp, gecesine gündüzüne katarak dolandırıcıların peşine düştü. Yaklaşık 15 saatlik kamera kaydı görüntülerini tek tek inceleyen polis, şahısları ve aracın plakasını tespit ettikten sonra dolandırıcıları yakalamak için operasyon için düğmeye bastılar.

Bizzat İlçe Emniyet Müdürü Kadir ŞEN’in yönettiği operasyon ile şahısları adım adım takip eden ve şahısları yakalamak için gelen bilgiler doğrultusunda operasyon başlatan Asayiş Büro Ekipleri, 2 dolandırıcıyı dün gece saatlerinde Aydın İzmir otobanında seyir halindeyken kıskıvrak yakaladı. Otobanda aracın peşine düşen Tire İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler aracı yakalamak için uygun anı beklerken, ekiplerin bir süre sonra birden aracın önünü kesmesiyle şüpheliler neye uğradığını şaşırdı. Her iki şahısta gözaltına alınarak Tire İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilirken yaklaşık 20 bin lira değerindeki para ve dövizlerde sahibine teslim edildi.

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğünde işlemleri devam eden şahısların bugün öğleden sonra hakim karşısına çıkacakları öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here