TİRE POLİSİNİN SON 10 GÜNLÜK BİLANÇOSU: 13 OPERASYON,
21 GÖZALTI, 2 TUTUKLAMA!!!

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği, suçlularla mücadele konusunda
çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gerek uyuşturucu gerekse diğer suçlarla mücadele konusunda gecesine gündüzüne katarak özverili bir şekilde çalışmalarını yürüten Tire Polisi, son 10 günde yaptıkları peş peşe operasyonlarla adeta suçlulara göz dağı verdi. Son 10 gün içerisinde 13 farklı operasyona imza atan Asayiş Büro Ekipleri, yaptıkları operasyonlarda toplam 21 kişiyi gözaltına alırken, operasyonlar sonucunda şüpheliler üzerinden farklı miktarlarda uyuşturucu ile silahta ele geçirildi ve 2 kişide tutuklanarak ceza evine gönderildi.

UYUŞTURUCUYA BÜYÜK DARBE

İlçe Emniyet Müdürü Kadir ŞEN yönetiminde, uyuşturucu ile mücadele kapsamında 10 gün içerisinde 9 operasyona imza atan Asayiş Büro Ekipleri bu operasyonlarda farklı miktarlarda uyuşturucu ve uyarıcı madde ele geçirdi. Polis, uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak suçlarından 13 kişiyi gözaltına alırken, 2 kişiye de uyuşturucu madde etkisi altında araç kullanmak suçundan 19 bin lira ceza uyguladı.

SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Yine yaptıkları başarılı operasyonları bunlarla sınırlı kalmayan polis, takibe aldıkları bir şahsın üzerinden ruhsatsız tabanca ele geçirirken, havaya ateş açtığı tespit edilen ve yapılan titiz çalışma sonucu ele geçirilen bir araçtaki 5 kişiyi de göz altına alırken bu araçta da ruhsatsız tüfek ile tabanca ele geçirdi. Polis silahlara el koyarken gözaltına alınan şüpheliler hakkında işlemlerin devam ettiği öğrenildi.

11 YIL VE 5 YIL HAPİS CEZASIYLA ARANAN 2 ZEHİR TACİRİ YAKALANDI

Tüm bu çalışmaların yanı sıra Uyuşturucu Madde Ticareti suçlarından 11 yıl ve 5 yıl
kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan iki şahsa yönelikte operasyon düzenleyen Asayiş Büro Ekipleri, her iki şahsıda kaçmasına fırsat vermeden yaptıkları başarılı çalışma ile yakalayarak ceza evine gönderdi.
Suç ve suçlularla mücadeleye kararlı bir şekilde devam eden Kadir ŞEN yönetimindeki Tire polisinin bu tür operasyonlarına önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here