Scratch Cup 2021 başvuruları devam ediyor

QNB Finansbank, Minik Eller Büyük Hayaller Platformu ile Türkiye’de sosyal sorumluluk olarak öncülüğünü üstlendiği kodlama eğitimlerine online olarak devam ediyor. Habitat Derneği iş birliğiyle tüm Türkiye’de 8-14 yaş arası çocuklara ücretsiz ve sınırsız olarak sunduğu Scratch 3.0 eğitimlerine çocuklar www.minikellerkodyaziyor.com web sitesi üzerinden ulaşabiliyor. Türkiye’de bu yıl ikincisi düzenlenecek Scratch Cup 2021’de çocuklar, ‘Dünya’nın Sorunlarına Çözüm Bul’ teması ile projelerini yarıştıracak. Yarışma için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020.

Proje kapsamında Haziran 2020 tarihinden itibaren www.minikellerkodyaziyor.com adresi üzerinden kodlama dili olan Scratch 3.0 kod yazma eğitimi alan ve yaratıcı kodlama yapan çocuklar, bu yıl Scratch Cup 2021’de ‘Dünya’nın Sorunlarına Çözüm Bul’ teması ile kodlayacaklar. 8-14 yaş arası çocukların başvurabileceği kodlama yarışmasında son başvuru tarihi 31 Aralık 2020.

Türkiye’de bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek yarışmada minik eller Dünya’nın Sorunlarına Çözüm arayacaklar. Gerçekleştirilecek yarışma ile çocuklar, Dünya’nın sorunlarının kaynağını bulacak, çözüm için kodlayacak ve yeni normalde hayallerindeki dünyayı yaratacaklar. Çocuklar, 2-3 kişilik ekipler oluşturabilecekleri, birlikte çalışma becerilerinin yanı sıra hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını da geliştirebilecekleri projeler üretecekler.

Bugüne kadar Minik Eller Kod Yazıyor projesiyle 24 şehirde 23 bine yakın çocuğa ulaşılarak 154 bin 184 saat kodlama eğitimi verildi. Proje kapsamında Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Aydın, Bingöl, Çanakkale, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Mardin, Ordu, Sinop, Tekirdağ, Tunceli, Trabzon ve Uşak illeri ziyaret edildi.

Yapılacak değerlendirmeler sonucunda finale kalan projelerin sahibi çocuklar, online platformda düzenlenecek büyük finale katılarak projelerini yüzlerce kişiye anlatma ve eşsiz bir deneyim yaşama fırsatı bulacaklar. Başvurular için www.minikellerkodyaziyor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here