İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü ve Yeşilay İzmir Şubesi Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile madde bağımlılığı tedavisi görmüş gençler hem hayata kazandırılacak hem de meslek sahibi olacak.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İzmir İl Müdürlüğü ve Yeşilay İzmir Şubesi madde bağımlısı gençleri tedavi sonrası topluma yeniden kazandırmak amacıyla iş birliğine gitti. Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin danışanlarını hayata bağlayacak protokol, İŞKUR İl Müdürü Kadri Kabak ve Yeşilay İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü tarafından imzalandı. Protokol ile birlikte, madde bağımlısı gençler hem sosyal hayata kazandırılacak hem de meslek sahibi olacak.

“Umut ışığı olmak istiyoruz”

İŞKUR İl Müdürü Kadri Kabak “Yeşilay ile olan iş birliğimiz bizi çok heyecanlandırıyor” diyerek, şunları kaydetti “Bu protokol ile YEDAM kapsamında gençlerimize meslek edindirme eğitimleri vererek ve iş kapılarını açarak onlara umut ışığı olmak için çalışacağız. Nitekim dezavantajlı gençlerin en büyük korkusu, tedaviden sonra acaba bir mesleğim olur mu düşüncesi. Protokolümüz bu noktada daha da anlamlı işlerimiz için kıvılcım olacak.”

“Hayata kazandıracağız”

Yeşilay İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü ise, İŞKUR iş birliğiyle madde bağımlılığından kurtulan birçok kişinin sosyal entegrasyonuna ve meslek sahibi olmalarına yardımcı olacaklarını belirtti. Madde bağımlılarının terapi ve sosyal hayata katılımlarını sağlayacak unsurların eksikliğinden yola çıkarak Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin (YEDAM) hayata geçirildiğini belirten Ülkü, “YEDAM İzmir’e başvuranlara psikolojik destek sağlamanın yanında, onların sosyal hayata katılmalarına da yardımcı olacağız. Buradaki en önemli destekçimiz İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü olacak. İŞKUR, tedavi ve terapi görenlerin kendi hayatlarını sürdürme ve toplumda aktif hale gelmeleri için onlara mesleki yeterlilik kazandıracak” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here