İLÇEMİZDE NEVRUZ BAYRAMI KUTLAMALARI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

İlimiz İl Hıfzıssıhha Kurulunun 2020/137 sayılı Kararı ile ; Koranavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, Sahil bantları, mesire, piknik alanlarında; piknik yapmak, spor, yürüyüş vb. faaliyetler nedeni ile çok yakın mesafede bir arada bulunabilecekleri, bu durumun hem kendi sağlıkları hem de başta virüsle mücadelede en temel önlem olan vatandaşların evde kalma duygusunu zaafa uğratarak toplum sağlığı açısından risk oluşturabileceği, nedeni ile vatandaşlarımızın sahil bantları, park mesire ve ören yerlerinde, piknik alanlarında; sandalye veya oturarak piknik yapmak faaliyetleri yapmalarının yasaklanmasına, karar verilmiştir.

Bu kapsamda vatandaşlarımızın 20-21 Mart 2021 tarihlerinde Nevruzu gerekçe göstererek park, bahçe veya mesire alanlarında toplanmamaları gerekmektedir. 21 Mart Pazar günü zaten ilimizde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaktadır. Vatandaşlarımızın bu bilinçle hareket etmesi gerekmektedir. Konu kolluk kuvvetleri tarafından takip edilecek olup, alınan kararlara aykırı hareket eden vatandaşlarımıza idari yaptırım uygulanacaktır.

Vatandaşlarımızın vaka sayılarının artmaya devam ettiği bu günlerde kendilerini izole etmeleri, kalabalık ortamlara girmemeleri, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları büyük önem arz etmektedir. Sağlıklı günlerde hep beraber Nevruz kutlamak dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here