Türkiye günlerdir Mersin’de kaybolduktan sonra ölü bulunan Yörük kızı Müslüme Yağal’a ağladı. O bir melekti… Bugün gazeteler, Müslüme’nin babasının dedesi Hasan Yağal olduğunu yazdı. Ancak bu doğru değil… Peki gerçek ne?

Tutuklanan dede Hasan Yağal, Müslüme’nin kardeşlerinden birinin babası… Müslüme’nin cesedi bulunduğunda olay yerine giden savcı bütün ailenin DNA örneklerini aldı. Bu DNA örnekleri aile bireyleri ile karşılaştırıldı. Dede Hasan Yağal’ın DNA örneği ile Müslüme’nin ağabeylerinden birinin DNA örneği yüzde 100 eşleşme sağladı. Dede Yağal, Müslüme’nin ağabeylerinden birinin babasıydı. Bunun üzerine sır perdesi aralandı.

Jandarma, Müslüme’nin annesi Sevgi Yağal’ı sorguya aldı. Anne Yağal, sorguda yıllardır kimseye söyleyemediği bir sırrı açıkladı: “Kayınpederim bana tecavüz etti ve erkek çocuklarımdan birisi onun oğlu.” Sorgulamayı yapan jandarmaların bile kanı donmuştu….

Bu gerçeği bugüne kadar kayındeperinin kendisini öldürmesinden korktuğu için açıklayamadığını söyledi. Mersin Jandarma ekipleri belki de ilk defa böyle bir soruşturma ile karşı karşıyaydı… Aile içinde dedenin başka kurbanı var mıydı bunu sorgulamaya başladılar.  Ve kan donduran bir gerçek daha ortaya çıktı. Dede Hasan Yağal, 13 yaşındaki kendi çocuğuna da cinsel tacizde bulunmuştu…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here