Çiğli Atatürk Organize Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve 250 çalışanıyla “Baskı Öncesi Hazırlık” sektörünün öncülerinden biri olan Saueressig firması, Ege Orman Vakfı iş birliğiyle Sürdürülebilir Sosyal Sorumluluk projelerine start verdi.

Firma, “Doğadan Aldığımızı Doğaya Geri Veriyoruz” sloganıyla, tüm çalışanlarının departman bazında yıllık kağıt tüketim oranlarını hesaplayarak, tüketilen kağıt atığa karşılık gelen oranda fidan bağışında bulundu.

Yapılan bağış ile Selçuk Havutçulu mevkiinde 500 fidanlık koru oluşturuldu. Ağaçlandırma alanında Matthews Group yönetimini temsilen Global İnsan Kaynakları Başkanı Reena Gurtner, Saueressig Genel Müdürü Bünyamin Özyan ve Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk fidanları toprakla buluşturdu.

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk, doğaya ve topluma katkılarından dolayı Saueressig Genel Müdürü Bünyamin Özyan’a teşekkür ederek, plaketini takdim etti.

Sürdürülebilir sosyal sorumluluk kapsamında çalışanların “atık yönetimi” konusunda bilinçlendirilmesi için projelere devam edileceğini dile getiren Özyan, 2022 yılında da sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam edileceği bilgisini vererek, gerçekleştirilen bu projelerle topluma katkı sağlıyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here